pobliskie Atrakcje

Mazury garbate to miejsce, w którym nuda nie istnieje

Mosty w Stańczykach

Przerzucone nad głębokim jarem rzeki Błędzianki są njwyższymi (36 m) tego typu budowlami na terenie Polski. Zaprojektowane ponoć przez włoskich architektów rzeczywiście przypominają akwedukty. Zbudowali je Niemcy w 1926 roku w związku z budową linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy. Rosjanie po zajęciu tych terenów w 1945 roku zdemontowali tory i wywieźli je do siebie jako łup wojenny. Wiadukty są własnością prywatną, w sezonie można z nich skakać na bungee.

Gdzie Żubr Wędruje...

W środku Mazur Garbatych, przytulony do Puszczy Boreckiej niedaleko stąd do nadleśnictwa Czerwony Dwór, które istniało już w XVII w., a w XIX szczyciło się hutą szkła. Miejscowość otacza pięć jezior oraz rezerwat Mazury i Lipowy Jar. Nic więc dziwnego, że największą atrakcją jest podglądanie zwierząt w Puszczy Boreckiej. Podczas wyprawy do puszczy oglądać możemy żubry, których żyje tutaj około 70 sztuk. Zwiedzamy też ośrodek hodowlany żubrów w Wolisku za Czerwonym Dworem.

Spływy Kajakowe

Mazury Garbate to również jeziora i leśne rzeki gdzie spływ kajakowy to jedna z najbardziej niezapomnianych przygód. Spływy odbywają się w znanej dolinie Rospudy, jak również po okolicznych jeziorach.

Stadniny Konne

W okolicy znajduję się kilka stadnin konnych, które możemy Wam polecić. Możliwe jest również przemierzanie konno Puszczy Boreckiej po wyznaczonych trasach. Nasi klienci niezmiernie zachwalają ten rodzaj aktywności dlatego z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Piękna Góra - Stok Narciarski

Mało kto wie, że Gołdap to jedyne miejsce w Polsce poza górami, gdzie są odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa. Dwa tysiące metrów tras zjazdowych, armatki śnieżne, ratrak, nocą sztucznie oświetlone stoki, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Wszystko po to, by amatorzy białego szaleństwa mieli jak najlepsze warunki. Znajduje się tu jedyna w Polsce północnej kolej linowo - krzesełkowa o długości 763 m.

Bunkry w Mamerkach

Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH) Na Mazurach, nad Kanałem Mazurskim, 8 km od Węgorzewa, 22 km od Giżycka, 25 km od Kętrzyna, 18 km od Gierłoży znajduje się jeden z najlepiej zachowanych w Polsce, kompleks niezniszczonych bunkrów niemieckich z okresu II wojny światowej. W latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu około 250 obiektów w tym 30 schronów żelbetonowych, które niezniszczone zachowały się do naszych czasów. Dużą atrakcją jest bunkier "gigant", w takim typie bunkra Adolf Hitler mieszkał podczas wojny. Informacja: www.mamerki.com

Translate »