Siedlisko w konkursie Zielone Lato 2011 otrzymalo 3 miejsce w wojewodztwie Warminsko-Mazurskim w kategorii obiekt turystyki wiejskiejTatarska Góra - zoo safari

Domek na mazurach

Nowa, a już bardzo popularna atrakcja Mazur Garbatych. U podnóża Tatarskiej Góry, na rozległych popegeerowskich nieużytkach Tadeusz Rudziewicz prowadzi największą w Polsce hodowlę dzikich zwierząt. Po 300-hektarowym gospodarstwie jeździ się samochodami terenowymi i podczas bezkrwawego safari ogląda stada jeleni, danieli i dzików oraz rzadkich świniodzików, których w gęstym lesie żyje około 200 sztuk. Są także konie Przewalskiego, tarpany, owce arui, jak, strusie, bażanty, kilka orłów bielików i jedyne w Europie marale, czyli wspaniałe ałtajskie jelenie, które pan Tadeusz próbuje zaaklimatyzować w Polsce. W sumie ponad dwa tysiące zwierząt żyje tu prawie na wolności. Na miejscu można wynająć drewniany domek, popływać łodzią i łowić ryby.
Pod szczytem jest rezerwat przyrody tundrowej z zarastającym jeziorkiem, do którego dochodzi się po miękkim roślinnym kożuchu.

Domek na mazurach
Domek na mazurach

napisz, zadzwoń

majakrzyzanowska@gmail.com

504-04-26-26

Mapa